Biliyorum

biliyorum_2Üşüyorum kar yağıyor; yanıyorum çok susadım…

Merdivenleri üçer beşer çıkıyorum ve uçar adımlarla koşuyorum bazen. Sonra derin sularda bir balık misali nefes alarak yüzüyorum. Kâh yüksek bir uçurumdan düşüyor, kâh bir karabasanda bağırmaya çalışarak ama milim kıpırdayamayarak ödüm kopuyor…
Arkası yarınlık kısa filmler çeviriyorum ya da ne kadar zorlasam da belleğimi kimdi oradaki hiçbir zaman anımsayamıyorum.
Şaşkınım, ağlamışım hatta gözümde yaşlar var; yok yok bol bol kahkahadayım gülüyordum demek ki sırıtışım ondan. Işık arıyorum karanlık bir odada oysa herşeyi çok net görebiliyorum zifiri de olsa etrafım. Gözlerim kapalıyken de açık gibi şimdi.
Sesler stereo çoğu zaman, kalbim ağzımda güm güm. Bakmışım hiç bilmediğim bir yabancı dili şakıyorum özgüvenle veya okula yetişiyorum ödevler eksik, saatler durmuş…
Balkondan kanatlanıyorum bir de, oysa yüksekten ne de çok korkuyorum. Attan düşüyorum, derken elini tutup kalkıyorum. Herşey hallaç pamuğu gibi karışıyor yoğun bir bulutta ve çok net hatırlıyorum en ince detayları…müzik geliyor bir yerlerden kulağıma; televizyon mu açık ne?

Biliyorum ben rüya görüyorum…

Post navigation